zdroj: fotobanka FTV Prima

Ohnivý kuře - 88. díl - Velké finále - recept na Wellington

St 8.3 20:15
Premiéra

Klára s Mikem oznamují Didy, že zítra se budou brát. Didy to chce hned říct kámoškám a dědovi, ale Klára to nechce rozkecat. Chtějí klidnou, malou svatbu. Zatím to ví jen Veruna a Burák, ostatní se to dozví až na společné oslavě. Jardovi zvoní telefon a e-shop mu oznamuje, že jeho objednané kočárky se někde zadrhly, prostě dorazí až za týden. Jarda se vzteká, jak mohou dorazit za týden, když děti přiveze domů už zítra. Jarda vyhazuje štamgasty z hospody, musí dojet nakoupit všechno do Brodu. Ve dveřích se objeví průvodce turistů a jde si ověřit, že dnešní obědy platí. Jarda skoro zapomněl, že se tu dneska bude točit spousta turistů, co přijeli na zámecké slavnosti do lázní. Takže hospoda zůstává otevřená. Burák respektuje Mikovo rozhodnutí mít malou svatbu. Veruna ukazuje Kláře návrhy na svatební dort, ale málem se prokecne před Tréblem. Jarda potřebuje od Ferdy zastoupit, volal do Brodu, mají tam kočárky, jen si pro ně musí hned přijet. Jenže kuchař si rozřízne ruku, takže musí do nemocnice. Jarda musí zůstat v hospodě. Veruna přesvědčí Buráka, že malá svatba je blbost, uspořádají jim velikou, krásnou. Veruna svolala tajnou poradu s Burákem a Tréblovic rodinou. Olík chce říct Jardovi, že koupil kočárky, ale nemůže ho vzbudit. Macátko řekne, že dávno pochopil, že se Mike bude ženit. To Mika vyděsí. Klára s Mikem tedy změní hodinu svatby na dřív a vypadá to, že Veruny plán krachne. Veruna se nedá, a cestu na svatbu se snaží překazít. Klára s Mikem si objednají taxi a chtějí odjet na obřad, jen musí ještě vyzvednout Didy u dědy.
Vilda s Rapidem slavnostně vcházejí do hospody, mají pro Jarouše překvápko. Koupili totiž ty kočárky. Uvítá je jen Olík a řekne, aby ty svoje kočárky zaparkovali vedle těch dalších. Jarda přiváží Malvínu a Manku s dětmi do hospody, tady už na ně všichni čekají. Ve špalíru, na kočárky za jejich zády není vidět. Všichni vítají Pivoše a Pivanku. Jarda se omlouvá, že kočárky nesehnal. Malvíně to nevadí, než se špalír stihne rozestoupit, přichází Aleš a veze kočárky.
Klára s Mikem vejdou do Grandu a v šoku tuhnou. Vyzdobený Grand je plný jejich přátel a rodinných příslušníků. Klára se usmívá a je šťastná. Mike čeká u improvizovaného oltáře, Leoš vede Kláru v nádherných šatech. A obřad začíná.
U Slepičků panuje pohoda, slaví se miminka, do toho přichází Kurýr a veze první objednané kočárky.
V Grandu probíhá svatební hostina, Klára háže svatební kytici a chytí jí samozřejmě Veruna.

Recepty v tomto dílu pořadu
Recepty Ohnivý kuře: