Nová kuchařka Dity P je věnované dětem a vaření pro děti

Čt 7.11 14:19
Premiéra

Spisovatelka a moderátorka kuchařského pořadu Deník Dity P přichází s pořadí s třetí kuchařkou, která je věnovaná jídlu pro děti, které chutná i dospělým. Když s připravou knihy začínala měla Dita P a jeji sestry Marika a Emma dohromady pět kluků. A v závěru se narodilo další miminko - zase kluk.

S touhle krásnou partou se potkávali celý rok. Všechna roční období. Při všech svátcích přírody, na Svatojánskou noc při slunovratu, slavili dožínky, babí léto, rovnodennost... a Dita P u toho pochopitelně vařila. A zjistila při té dlouhé cestě, že ji příroda napovídá, co bude dětem chutnat právě v tu dobu. A že ji budou napovídat i její dávné prababičky i děda, máma i táta, protože ochutnala jejich jídla a zamilovala si je. 

Celá kniha Dita P. Dětem, všech jejich třináct kapitol se odvíjí venku, v přírodě. Uprostřed lesů, potoků i tůní. Kluci jí, spí, lezou po stromech, splynou s přírodou, s ptáky a motýly, létají, potkají se skřítky, podivnými postavičkami, se zvířátky, poslouchají, co si pod zemí vyprávějí kořeny stromů a jaké pohádky přinesla voda z druhého konce Země. Proti těmhle klukům Dita seděla u stolu, na pařezu v lese, pod stohem slámy a koukala, jak jim chutná, co uvařila. A mívala slzy v očích, když přišli s prázdnou miskou a překřikovali se: Ještě!

V Kuchařce Dita P. Dětem je 112 receptů, 365 fotostran, 13 stran krátkých příběhů, básniček, pohádek. Celkem 456 stran v tuhé vazbě.

Další kuchařky Dity P