Zdroj: archiv ČT

Herbář se od neděle 1. října vrací na obrazovky České televize s novými díly. V páte sezóně pořad už bude dál uvádět jenom Kateřina Winterová

St 26.7 18:25
Premiéra

Na světě roste přes dvacet tisíc léčivých rostlin, z nichž dvě stovky rostou a běžně se užívají u nás v České republice. Přes sto dvacet takových již Kateřina Winterová s Lindou Rybovou představily v minulých řadách. V nadcházející páté sezóně představí další třicítku léčivek, ale také zeleninu a ovoce a zkrátka vše, co k Herbáři již neodmyslitelně patří.
„Zůstáváme dále věrní lásce k čisté přírodě, českým a moravským tradicím a domácí bylinkové lékárně. Grenadýrmarš podle Mikoláše Alše, kocmrda, rosničky nebo rakvičky budou letošní jídla ze skanzenu. Mělnické a znojemské nakladačky, rajče Dívčí prs, salát Plzeňský kamenáč, vojáčkové fazole nebo růže stolistá jsou původní české odrůdy našich prababiček, které chceme vrátit na české zahrádky. Ukážeme si základy bio zahradničení a u plotny uvolníme také místo blogerkám a autorkám úspěšných kuchařek, které mají blízko k tématu Herbáře – jejich recepty nám zachutnaly. Na to se moc těším,“ říká o páté řadě herečka Kateřina Winterová.
„Jsem ráda, že se mohu podílet na vzniku další, páté řady Herbáře, který za dobu své existence svým způsobem dospěl a stal se originálním živým trendem. Prostřednictvím jeho nové série se tak můžeme dostat blíž k přírodě, tradicím netradičním osobnostem a třeba také k sobě samotným,“ doplňuje dramaturgyně pořadu Lada Macurová.
Sérii doprovodí páté pokračování úspěšné kuchařky „Vaříme podle Herbáře” s přílohou o tradičním a organickém zahradničení.

V páté sezóně dochází ke změně. Pořad už bude dál uvádět jenom Kateřina Winterová. První díl páte řady - Herbář popáté odvysílá Česká televize na programu ČT 1 v neděli 1.10 od 18:25 hod.