Foto: archiv ČT

Další série Deníku Dity P. startuje na ČT už tento pátek

Pá 11.3 18:25
Premiéra

Druhá řada kuchařského pořadu Deník Dity P. se začne na ČT vysílat 11. března. Premiérový díl poběží na ČT1 vždy v pátek od 18:25. Dohromady bude mít série šestnáct dílů. Moderátorkou pořadu je je kulinářská expertka a publicistka Dita Pecháčková, šéfredaktorka zákaznického magazínu Albert a bývalé šéfredaktorka Apetitu. Každý díl pořadu bude vycházet z druhé kuchařky Dity P

Kuchařka s číslem 2 Deníku Dity si vykračuje společně s Ditiným skutečným příběhem. Single holka je konečně vdaná a brzy už píše, vaří a hlavně nezřízeně jí jídla z kapitoly Jsem těhotná. Vyráží s manželem Pod stan, aby si nacvičili, jak to bude s Davidem. Své Hnízdění, kdy převrací byt vzhůru nohama, doprovodí pořádnými jídly pro chlapy. Vzpomene si na svůj první betonový domov v Panelstory, griluje na Lodi bláznů, zajede do Itálie a na Slovensko. Všude hledá jídlo, to nejlepší na světě. Do svého kuchařského světa s celou svou velkou i novou malou rodinou nakonec přivítá malého Davida.

První díl nové série začíná oslavou nového roku – a to jak jinak než na horách. Nevadí, že holky neslaví v centru Prahy, i na hory dorazí Dita i Petra Nesvačilová načančané, jako kdyby je čekaly pražské kavárny. Na zasněžené zastávce autobusu zjišťují, že parta nepřijede a malý Silvestr oslaví pouze ve dvou. Hrabou se do stráně s kufrem na kolečkách. Válí se ve sněhu, mrznou, cpou se Ditinými utopenci, pak to vypotí na běžkách, které si osladí pistáciovými sušenkami. Smějí se, blbnou, je jim „skvěle, viď Ditko!“ Ditě – pár měsíců vdané – je víc než 38 let, baví ji práce, život, manželství, ale stejně každý večer usíná s mnohaletou touhou – ať už přijde miminko! Nebrečí u toho, nelituje se, protože dobře ví, že jako vždycky všechno dobře dopadne. Petardy a šampaňské ve sněhu před horskou chatou bouchají na oslavu další roku. Ditina třicátého devátého. A ten bude veliký.